Tragiczny poranek w Bydgoszczy: 17-latek potrącony przez pociąg

W tragicznych okolicznościach zakończył się poranek w Bydgoszczy w piątek, 20 października. Przed godziną siódmą, 17-letni młodzieniec został śmiertelnie potrącony przez pociąg na torach, w pobliżu zakładów lakierniczych Pesy. Służby ratunkowe były na miejscu, jednak ruch kolejowy musiał zostać zawieszony.

Dane policyjne potwierdzają, że ofiarą był 17-letni chłopiec. Pomimo ciągłej obecności służb na miejscu zdarzenia, ruch na torach nadal jest utrudniony. Zgłoszenie o tragicznym incydencie do dyżurnego policji wpłynęło o godzinie 6:57.

Według relacji maszynisty, pomimo wydanych sygnałów ostrzegawczych, młodzieniec wtargnął na tory i został natychmiast potrącony. Śmierć nastąpiła na miejscu – informuje młodszy aspirant Krzysztof Bratz z zespołu komunikacji społecznej Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Z informacji przekazanych przez dyżurnego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy, wynika że wypadek miał miejsce nieopodal zakładów lakierniczych Pesy, przy ulicy Zaświat. Młody człowiek przechodził przez tory, kiedy został zderzony przez pociąg POLREGIO, kursujący na trasie Laskowice Pomorskie – Bydgoszcz Główna. Na miejscu działały dwa zastępy straży pożarnej, a czynności na miejscu nadzorowane były również przez prokuraturę.

Informacje o wstrzymaniu ruchu kolejowego i potencjalnych opóźnieniach przekazało PKP. Nie wiadomo na razie, kiedy ruch zostanie wznowiony.