Włocławscy policjanci zadbają o porządek i bezpieczeństwo podczas Wszystkich Świętych

Od soboty, 28 października 2023 roku, funkcjonariusze Policji we Włocławku podejmują działania zapewniające bezpieczeństwo na drogach oraz na terenie cmentarzy. Ich zadaniem jest pilnować, aby wszyscy, którzy zdecydują się odwiedzić groby swoich bliskich, mogli to zrobić bezpiecznie i wrócić bezpiecznie do domu. Działalność ta będzie kontynuowana aż do czwartku, 2 listopada bieżącego roku.

W ciągu minionego weekendu, 28-29 października 2023 roku, na terenie powiatu włocławskiego odnotowano 8 kolizji drogowych. Do tego dochodzą trzy przypadki rowerzystów prowadzących swój pojazd po spożyciu alkoholu. Najbardziej znaczący był przypadek 33-letniego mieszkańca gminy Choceń, u którego badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu we krwi. Każdy z tych nieodpowiedzialnych rowerzystów otrzymał mandat w wysokości 2 500 zł za swoje wykroczenie.

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych i dlatego apelujemy do uczestników ruchu drogowego, aby zwracali szczególną uwagę na zmiany w organizacji ruchu w pobliżu cmentarzy oraz przestrzegali wytycznych wydawanych przez służby porządkowe.

Pragniemy również przypomnieć, że od dzisiejszego dnia, tj. 30.10., do 2.11., zmieni się organizacja ruchu w okolicy Cmentarza Komunalnego we Włocławku. Zmiany dotyczą m.in. Alei Chopina, pomiędzy ulicą Komunalną a Aleją Kazimierza Wielkiego, ulicy Komunalnej i jej łącznika z ulicą Cmentarną, a także samej ulicy Cmentarnej i ulicy Kazimierza Górskiego.

Zaplanowane zmiany organizacji ruchu obejmują wprowadzenie jednokierunkowego ruchu na ulicach: Cmentarnej, na łączniku z ulicą Komunalną oraz na samej ulicy Komunalnej (od 30.10 do 2.11). Dodatkowo, zamknięty zostanie ruch kołowy na odcinku ulicy K. Górskiego od Alei Chopina do rozwidlenia z ulicą Sportową (od 1 do 2 listopada). Na Alei Chopina pojawi się wygrodzenie oddzielające jezdnię od terenu cmentarza.

Zatoki postojowe dedykowane dla pojazdów zaopatrzenia oraz dla osób z niepełnosprawnościami zostaną wyznaczone na ulicy Cmentarnej, wzdłuż pętli autobusowej. Ponadto, przejazd na wysokości firmy „Petrokan” zostanie zamknięty w dniach od 1 do 2 listopada.

Przypominamy, że włocławscy policjanci będą czuwać i zapewniać bezpieczne przemieszczanie się w okolicach cmentarzy aż do 2 listopada. W razie potrzeby służby będą gotowe również do udzielania pomocy uczestnikom ruchu drogowego.