Bezpieczeństwo na drogach Włocławka: Policja w akcji na rzecz pieszych i innych niechronionych uczestników ruchu

Wzrost bezpieczeństwa na włocławskich drogach stanowi ciągły priorytet dla lokalnej policji. Funkcjonariusze skupili swoje działania na wykroczeniach, które często popełniają piesi i inni niechronieni użytkownicy dróg, mając na celu zredukowanie incydentów drogowych, w których biorą udział.

Dzielni stróże prawa z włocławskiej komendy policji ponownie przystąpili do działań mających na celu poprawę poziomu bezpieczeństwa na ulicach miasta i całego powiatu. W ciągu całego dnia 14 listopada 2023 roku, w ramach inicjatywy „BEZPIECZNY PIESZY”, funkcjonariusze monitorowali zachowanie nieosłoniętych użytkowników ruchu drogowego. Ci właśnie użytkownicy są narażeni na największe ryzyko poważnych obrażeń lub nawet śmierci podczas konfrontacji z pojazdami.

Akcja policyjna zaowocowała wykryciem 35 wykroczeń, które naruszały bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Najczęściej spotykanym naruszeniem czynionym przez pieszych było nieprawidłowe przekraczanie jezdni, natomiast kierowcy najczęściej łamali przepisy, nie przestrzegając ograniczeń prędkości w pobliżu oznakowanych przejść dla pieszych.