Eksplozja ognia w samochodzie na włocławskim osiedlu Południe

Na osiedlu Południe we Włocławku, na parkingu przy ul. Kaliskiej 79, doszło do pożaru samochodu. W piątkowe poranne godziny 3 listopada, płomienie strawiły samochód marki Fiat. Własność ta była zaparkowana na terenie wspomnianego osiedla, kiedy niespodziewanie stanęła w ogniu.

Całe zdarzenie miało miejsce około godziny 7:20 tego samego dnia. Na miejscu natychmiast pojawiły się aż trzy zastępy straży pożarnej, które rozpoczęły działania mające na celu ugaszenie ogarniętego płomieniami pojazdu. O sytuacji została również poinformowana miejscowa policja, która zjawiła się na miejscu zdarzenia.

Właściciel samochodu podejmował próby stłumienia ognia jeszcze przed przybyciem jednostek strażackich, niestety bez skutku. Jego starania okazały się niewystarczające wobec rosnącej siły pożaru. Tymczasem, przez okres prowadzenia działań gaśniczych, ruch drogowy na ulicy Kaliskiej został całkowicie wyłączony.

Mariusz Bladoszewski, oficer prasowy Straży Pożarnej we Włocławku, podał prawdopodobną przyczynę zdarzenia. Jak informuje, pożar najprawdopodobniej wywołało zwarcie w układzie elektrycznym pojazdu.