Włocławek wzbogaci się o dwie nowe placówki dla dzieci, koszt inwestycji to ponad 22,5 miliona złotych

Za sprawą firmy MS-BUD z Włocławka, na mapie miasta pojawią się dwie nowe instytucje opiekuńczo-wychowawcze dla najmłodszych mieszkańców. Na ulicy Sielskiej trwają już prace budowlane, które mają na celu wzniesienie jednej z tych placówek. Wartość tej inwestycji wynosi około 13,5 miliona złotych. MS-BUD nie kończy jednak na tym swojej działalności – równolegle prowadzi budowę drugiego obiektu na ulicy Lisek, który pochłonie kolejne 9 milionów złotych.

Przedstawiając plany na placówkę przy ulicy Sielskiej, warto wspomnieć, że musieli oni najpierw zlikwidować istniejący tam wcześniej budynek piętrowy. Ten areał pamięta czasy, kiedy był domem dla żłobka, a potem dla placówki opiekuńczo-wychowawczej „Maluch”. W jego miejscu powstanie teraz dwukondygnacyjny budynek mieszkalny jednorodzinny ze strefą usługową. Inwestycja przewiduje także wybudowanie garażu oraz zagospodarowanie terenu, na którym znajdzie się plac zabaw dla dzieci.

We Włocławku działają obecnie cztery miejskie placówki opiekuńczo-wychowawcze, nazywane potocznie „czternastkami” ze względu na limit 14 dzieci na jeden budynek. Mimo to, od lat w mieście panuje problem z brakiem miejsc w instytucjonalnej pieczy zastępczej. Zdarzało się nawet, że Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie musiał w jednym dniu zorganizować miejsca dla dziesiątek dzieci. Te dwie nowe placówki mają pomóc w rozwiązaniu tego problemu.