Ekspansja sieci supermarketów Dino we Włocławku: Nowe sklepy powstają przy ulicach Płockiej i Wyszyńskiego

Rozwój sieci supermarketów Dino postępuje w szybkim tempie również na terenie Włocławka, gdzie powstanie już piąta placówka w mieście. Prace budowlane przy ulicy Płockiej właśnie się rozpoczęły.

Znany na polskim rynku od 1999 roku, kiedy to Tomasz Biernacki założył pierwszy sklep w Gostyniu, Dino to sieć supermarketów spożywczych i przemysłowych. Markety pod tym logo znajdują się głównie na obszarach małych i średnich miast, ale również na obrzeżach większych aglomeracji. Do chwili obecnej, sieć Dino rozrosła się do niemal 2000 sklepów na terenie całego kraju, zatrudniając ponad 30 tysięcy osób na koniec poprzedniego roku.

We Włocławku markety Dino można znaleźć już przy ulicach Okrężnej, Jasnej, Płockiej oraz Zbiegniewskiej.

Ulica Płocka będzie miała swoje drugie Dino – budowa piątego sklepu tej sieci we Włocławku właśnie ruszyła pod adresem Płocka 126. To drugi sklep tej marki na tej samej ulicy – pierwszy przy Płockiej 158 otwarto w sierpniu 2022 roku.

Nowy sklep, który powstaje w pobliżu bloków mieszkalnych, ma rozpocząć swoją działalność już w nadchodzącą wiosnę. Aktualnie trwają prace związane z przygotowaniem terenu pod budowę.

Miejska radna Lewicy, Joanna Hofman-Kupisz, donosiła kilka tygodni temu o przekazaniu działki pod budowę. Wyraziła radość na portalach społecznościowych, informując, że mieszkańcy Osiedla przy ulicy Płockiej od dawna oczekiwali na powstanie drugiego sklepu sieci Dino. Dodatkowo, potwierdziła, że proces inwestycyjny przy ulicy Płockiej 126 zakończył się 7 listopada 2023 roku.

Kolejny, szósty sklep Dino ma powstać przy ulicy Wyszyńskiego, na terenie dawnego zakładu Rolls. Planowany obiekt znajdzie się w południowo-wschodniej części terenu, w sąsiedztwie sklepu Żabka.

Nadal trwa procedura uzyskanie pozwolenia na budowę.