Planowane zamknięcie jednej z centralnych ulic Włocławka w kontekście nadchodzącego Jarmarku Bożonarodzeniowego 2023

W bieżącym tygodniu, w centrum Włocławka, drogowcy planują na pewien czas zamknąć jedną z ulic. To działanie jest częścią przygotowań miasta do zbliżającego się Jarmarku Bożonarodzeniowego 2023.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Włocławku zaplanowano na weekend 16-17 grudnia. Wydarzenie to odbędzie się na tzw. Zielonym Rynku.

W trakcie dwudniowej imprezy, odwiedzający będą mogli skorzystać z licznych kramów rozmieszczonych na parkingu pomiędzy ratuszem a halą targową. Oferta handlowa obejmie szeroki asortyment rękodzieła oraz tradycyjne produkty spożywcze.

Organizatorzy przewidzieli również atrakcje dla wielbicieli street food’u. Na terenie Zielonego Rynku pojawią się food trucki, które będą serwować różnorodne specjały gastronomiczne z całego świata.

Zaczynając od piątku, 15 grudnia, miejsca wokół Zielonego Rynku będą podlegały pewnym zmianom w organizacji ruchu drogowego, jako część przygotowań do Jarmarku Bożonarodzeniowego. Jak informują urzędnicy z magistratu we Włocławku, od godziny 15:00 w piątek, 15 grudnia, do godziny 20:00 w niedzielę, 17 grudnia, nastąpi zamknięcie ul. Zielony Rynek na odcinku od ul. Miedzianej do Bojańczyka.

Dodatkowo, nie będzie możliwości wjazdu na parking przy hali targowej. Powód? Przestrzeń ta musi być dostępna dla ekipy odpowiedzialnej za rozstawienie domków dla wystawców.