Mieszkańcy Włocławka cieszą się z zazielenionego Starego Rynku po kolejnej przebudowie

12 grudnia, we wtorek, znana przestrzeń miejska – Stary Rynek w Włocławku, została oficjalnie oddana do użytku po kolejnym procesie przebudowy. Obecnie mieszkańcy tego miasta mają możliwość korzystania z terenów zielonych, które stały się częścią tego miejsca.

Finalizacja projektu „Zielone Serce Śródmieścia”, realizowanego jako odpowiedź na propozycję zgłoszoną przez mieszkańców Włocławka w ramach Budżetu Obywatelskiego, to moment oznaczający koniec prac przygotowanych dla celu ozielenienia Starego Rynku. Informację o tym przekazał senator Krzysztof Kukucki.

Prace remontowe na Starym Rynku zakończyły swój bieg w połowie listopada, a proces odbioru wyników tych działań trwał prawie miesiąc.

Ozelenienie Starego Rynku, który był dotąd symbolem betonowego krajobrazu miejskiego w Polsce, jest efektem zwycięskiego pomysłu z Budżetu Obywatelskiego sprzed dwóch lat. Wówczas szacowano, że koszt tego przedsięwzięcia wyniesie około miliona złotych.

Finansowanie inwestycji pochodziło w całości z funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego, jako część projektu „WŁOCŁAWEK MIASTO NOWYCH MOŻLIWOŚCI. Tutaj mieszkam, pracuję, inwestuję i tu wypoczywam”. Projekt ten był finansowany ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 oraz budżetu państwa, jako element Programu Rozwój Lokalny.

Za realizację przebudowy Starego Rynku odpowiedzialna była firma CARBON z Zawiśla, której prace kosztowały 1,9 miliona złotych.