Włocławek: Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę i poszukiwanego przez sąd pasażera

Dzielnicowi z Włocławka udaremnili jazdę po ulicach miasta 42-letniemu mężczyźnie, który kierował samochodem marki Ford pod wpływem alkoholu. Do tego, w organizmie miał on blisko jednego promila alkoholu. Tymczasem ujawniono również, że 44-letni towarzysz podróży mężczyzny jest ścigany przez wymiar sprawiedliwości w celu odbycia wyznaczonego mu wyroku pozbawienia wolności.

Akcja rozegrała się w niedzielę, 10 grudnia, kiedy to patrolujący Śródmieście włocławscy funkcjonariusze zwrócili uwagę na parę mężczyzn jadących fordem. Ich niespokojne zachowanie po zauważeniu radiowozu skłoniło policję do przeprowadzenia kontroli drogowej.

Przez działania kontrolne, doszło do odkrycia, że kierujący pojazdem 42-latek był pod wpływem alkoholu. Test alkomatem pokazał, że miał on niemalże promil alkoholu we krwi. Dodatkowo ustalono, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy.

Podczas kontroli ujawniono także, iż 44-letni pasażer na podstawie sądowego nakazu jest poszukiwany celem wykonania kary 3 miesięcy pozbawienia wolności. Został on natychmiast skierowany do zakładu karnego.

Za popełnione wykroczenia, kierujący Fordem mężczyzna może zostać ukarany karą do trzech lat pozbawienia wolności. Ponadto, odpowie za prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień. Jego towarzysz podróży już rozpoczął odbywanie wyroku.