Modernizacja zatok autobusowych w Włocławku powoduje utrudnienia dla kierowców

Przebudowa zatok autobusowych na ulicy Kaliskiej w pobliżu ronda Falbanka we Włocławku ma potrwać jeszcze kilka tygodni. Ta sytuacja jest źródłem frustracji dla wielu kierowców, którzy muszą mierzyć się z utrudnieniami drogowymi.

Obecnie prace modernizacyjne przebiegają na pięciu przystankach autobusowych położonych na trzech osiedlach miasta. Do remontu wyznaczono przystanki: Kaliska – pętla, Kaliska – Dziewińska, Kaliska – Żeromskiego, Chopina – Św. Antoniego, Promienna – Chocimska.

Zakres prac obejmuje wymianę starej nawierzchni na nową, betonową oraz podwyższenie peronów, które zostaną wykończone burtnikami systemowymi. Inwestycja przewiduje także montaż nowych wiat przystankowych, co poprawi komfort korzystania z komunikacji miejskiej.

Jednak najbardziej skomplikowane roboty drogowe odbywają się na przystanku Kaliska-pętla. Na tym odcinku ulicy Kaliskiej tworzona jest rampowa zatoka autobusowa zamiast tradycyjnej wnękowej. Poza tym prowadzone są prace przy budowie chodnika oraz ścieżki rowerowej, które odbywają się na jezdni. W związku z tym konieczne było wprowadzenie ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną.

Konieczność oczekiwania w korkach wywołuje narzekania kierowców. Jakub Andrzej Lisiecki, kandydat na senatora z Konfederacji, zwrócił się do kierowców w mediach społecznościowych, apelując o ostrożność w tym miejscu. Opisuje sytuację, w której korki na rondzie Falbanka, blokują ruch na DK61 i przejazd z michelina, nawet w niedzielę. Prognozuje, że sytuacja może ulec pogorszeniu.