Rezultaty kontroli drogowej "Trzeźwy Kierujący" przeprowadzonej przez włocławską policję

Włocławska policja podsumowała rezultaty akcji „Trzeźwy Kierujący”, która miała miejsce w naszym mieście. Zgodnie z danymi policyjnymi, kilkaset osób zostało poddanych kontroli trzeźwości, a dwa przypadki jazdy pod wpływem alkoholu zostały ujawnione i odpowiednio ukarane. Mundurowi deklarują, że będą nadal prowadzić podobne działania w celu poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego jest jednym z najważniejszych zadań policji. W ramach tego zadania, mundurowi regularnie organizują różne akcje kontrolne, w tym te skoncentrowane na sprawdzaniu trzeźwości kierowców. Jedną z takich akcji było niedawne działanie pod kryptonimem „Trzeźwy Kierujący”, które odbyło się w piątek 1 grudnia 2023 roku, w godzinach porannych (6:00-8:00) oraz wieczornych (18:00-20:00).

Podczas tej akcji, na terenie Włocławka przeprowadzono ponad 1112 testów alkomatem. Niestety, nie wszyscy kierowcy okazali się być trzeźwi – w dwóch przypadkach stwierdzono jazdę po spożyciu alkoholu.

Pierwszy z tych kierowców został zatrzymany o godzinie 7:00 na Alei Chopina. Mężczyzna, który kierował peugeotem, był pod wpływem narkotyków i miał w swoim organizmie 0,4 promila alkoholu. Drugi przypadek dotyczył 54-letniego kierowcy daewoo, który został zatrzymany w godzinach wieczornych na ulicy Wiejskiej. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał prawie 0,3 promila alkoholu w organizmie.

Obaj kierowcy teraz muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Za jazdę po spożyciu alkoholu grozi im kara aresztu lub grzywna do 30 tysięcy złotych. Dodatkowo, policjanci zatrzymali im prawa jazdy. Władze policyjne zapowiadają, że to nie ostatnia tego typu akcja.