Włocławek zdobywa 4 miliony złotych na innowacyjne oświetlenie miejskie

Bank Gospodarstwa Krajowego, w ramach programu „Rozświetlamy Polskę”, przyznał miastu Włocławek finansowe wsparcie w wysokości czterech milionów złotych. Fundusze te zostaną przeznaczone na obszerną modernizację lokalnej infrastruktury oświetleniowej, która będzie polegała na wymianie wielu tysięcy lamp ulicznych.

Program „Rozświetlamy Polskę” jest inicjatywą skierowaną do samorządów z całego kraju i oferuje prawie miliard złotych na unowocześnienie systemów oświetleniowych. W gronie beneficjentów znalazło się również miasto Włocławek, które otrzymało grant w wysokości czterech milionów złotych, jak informuje Aleksandra Bartoszewska z włocławskiego ratusza.

Podczas najnowszej tury Programu Inwestycji Strategicznych, poświęconej unowocześnieniu oświetlenia, przyznano ogółem prawie 1 miliard złotych na 1214 różnych inwestycji. Wszystko to w ramach projektu Włocławek o nazwie „Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Miasto Włocławek”.

Wniosek o dofinansowanie złożono we wczesnej jesieni bieżącego roku. Plany włocławskiego samorządu zakładają wymianę ponad pięciu tysięcy opraw oświetlenia ulicznego na nowoczesne, energooszczędne technologie LED. Takie działanie ma być realizowane dzięki funduszom z programu „Rozświetlamy Polskę”.

Znany senator i urzędujący zastępca prezydenta, Krzysztof Kukucki, podkreśla wagę tej inwestycji dla miasta. Nowe, LED-owe lampy będą wyposażone w zaawansowane sterowniki, umożliwiające aktywne sterowanie systemem oświetleniowym. Dodatkowo, miasto planuje pozyskać finanse na modernizację oświetlenia wzdłuż drogi krajowej nr 62.