Jazda po pijanemu nie kończy się dobrze: zatrzymanie 39-latka poszukiwanego listami gończymi

Dzięki determinacji kryminalnych z Włocławka, w Poznaniu doszło do zatrzymania 39-letniego mężczyzny, na którego wydany został list gończy. Mężczyźna ten był poszukiwany z powodu popełnionych przez niego kradzieży, za które sąd wystawił odpowiednie dokumenty. Z polecenia organu sprawiedliwości, 39-latek ma na najbliższe miesiące trafić do zakładu karnego, gdzie odbywać będzie wymierzone mu kary.

Od kilku miesięcy kryminalni z Włocławka nie ustawali w wysiłkach, aby ustalić miejsce pobytu mężczyzny – mieszkańca powiatu włocławskiego. Sąd wydał za nim list gończy, nakazując mu odbycie kary 6 miesięcy pozbawienia wolności i 30 dni aresztu, wynikających z popełnionych przez niego wcześniej kradzieży.

Swoje poszukiwania włocławscy funkcjonariusze przeprowadzili skrupulatnie, korzystając również ze współpracy z policjantami z Poznania. Dzięki temu udało im się ustalić, że poszukiwany 39-latek przebywa na terenie Wielkopolski.

Poszukiwania zakończyły się w ubiegłym tygodniu, kiedy to funkcjonariusze z Włocławka zaskoczyli mężczyznę swoją wizytą. 39-letni mężczyzna wyraźnie nie oczekiwał takiego obrotu spraw, widząc przed sobą policjantów.

Po zatrzymaniu, mężczyzna został przewieziony do jednego z poznańskich komisariatów, a następnie trafił do zakładu karnego w celu odbycia zasądzonych kar.

To nie pierwszy i zapewne nie ostatni raz, kiedy poszukiwacze z Włocławka udaremniają próby ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości. Analizują na bieżąco wszelkie dostępne tropy i ustalają miejsca pobytu osób poszukiwanych. Ich zaangażowanie pozwoliło wielu przestępcom, którzy próbowali uniknąć kary, trafić tam, gdzie powinni – do więzienia.