Scena dramatycznej akcji ratowniczej w miejscowości Zazamcze, gdzie ranny mężczyzna znalazł się na dachu

Drama rozegrała się na terenie Zazamcza, gdzie doszło do drastycznego incydentu. Mężczyzna, będący w coraz gorszym stanie zdrowia, był ulokowany na dachu budynku.

Mieszkaniec jednego z bloków mieszkalnych znajdujących się przy ulicy Toruńskiej postanowił odebrać sobie życie poprzez skok z okna. Swój lot zakończył lądując na wejściu do klatki schodowej, co zwiastowało początek intensywnej akcji ratunkowej.

Jak podaje Mariusz Bladoszewski, pełniący obowiązki oficera prasowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku, informacje o próbie samobójstwa wpłynęły do służb dzisiaj, w czwartek 18 stycznia, nieco przed godziną 17:00. To właśnie wtedy otrzymali zgłoszenie o tragicznej sytuacji rozgrywającej się w jednym z anglików przy ulicy Toruńskiej we Włocławku.

Mówi on, że poszkodowany w tym incydencie to mężczyzna około 37 lat, który upadł na dach wejścia do klatki schodowej. Jego stan zdrowia nie jest najlepszy. Obecnie, na miejscu zdarzenia pracują służby ratownicze, udzielające mu niezbędnej pomocy medycznej.

Pomoc w wyjaśnieniu okoliczności tego zdarzenia próbują udzielić również służby policyjne i straż pożarna, które pojawiły się na miejscu razem z profesjonalną ekipą medyczną.