Heroiczna interwencja włocławskich dzielnicowych i przechodzącej obok kobiety

Praca w służbach policyjnych to przede wszystkim obowiązek ochrony i pomocy obywatelom, dlatego nie powinno dziwić, że obserwując starszą kobietę, która upadła na ulicę, funkcjonariusze natychmiast zareagowali. Warto jednak dodać, że pomoc ofiarowali nie tylko oni.

Całe zdarzenie miało miejsce na osiedlu Kazimierza Wielkiego we Włocławku. To tam dzielnicowi z Pierwszego Rewiru Komendy Miejskiej pełnili swoją służbę. Podczas patrolu ulicą Żytnią dostrzegli starszą panią, poruszającą się na kulach, która nagle upadła na jezdnię, doznając przy tym urazu głowy.

Na widok tej sytuacji, funkcjonariusze bez wahania zatrzymali radiowóz i ruszyli na pomoc poszkodowanej. Kobieta wyjaśniła im, że poczuła się źle, zakręciło jej się w głowie, co było przyczyną jej upadku. Policjanci natychmiast skontaktowali się z dyżurnym i wezwali karetkę pogotowia. Opiekowali się kobietą aż do momentu przybycia medyków. Ale to jeszcze nie koniec tej historii.

Interesującą postawę wykazała również przechodząca obok kobieta, która zauważyła całą sytuację. Nie pozostała obojętna na los seniora i dołączyła do działań policjantów. Wspólnie z nimi asekurowała kobietę, aby zapobiec ewentualnym dalszym urazom. Po przyjeździe karetki, medycy przekazali opiekę nad poszkodowaną.

Policjanci, a w szczególności dzielnicowi, mają za zadanie udzielanie pomocy i wsparcia społeczności lokalnej. Ale wyjątkowo cieszy to, kiedy obywatele, często przypadkowi świadkowie, demonstrują gotowość do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, poświęcając swój czas i uwagę osobie potrzebującej.