Włocławek wśród 45 miast Polski, gdzie mieszkańcy mogą korzystać z usługi mObywatel

Włocławek zasilił szeregi 45 polskich miast, w których obywateli teraz zdolni są do uregulowania swoich urzędowych obowiązków przez aplikację mObywatel. Przyjrzyjmy się dokładniej, jakie podatki można spłacać bez konieczności opuszczania domu.

Ministerstwo Cyfryzacji udostępniło pełny wykaz miejscowości, w których obecnie mieszkańcy mogą skorzystać z komfortowego sposobu regulowania swoich urzędowych zobowiązań oraz aplikacji mObywatel. Do tego grona przyłączył się Włocławek, dodając się do ponad 40 innych polskich miast, które oferują dostęp do tej praktycznej usługi.

E-usługa płatności, którą wprowadzono dwa tygodnie po premierze aplikacji rządowej 2.0 w trakcie letnich wakacji 2023 roku, miała swój debiut w urzędach miejskich Bydgoszczy i Torunia. Na początku była ona dostępna wyłącznie dla mieszkańców tych dwóch miast i pozwalała na płacenie za podatek od nieruchomości online, korzystając z BLIK-a.

Od 7 lutego tego roku usługa ePłatności jest dostępna dla mieszkańców Włocławka oraz 44 innych miast w Polsce. Umożliwia to mieszkańcom efektywne i wygodne spłacanie urzędowych zobowiązań bez konieczności opuszczania domu.

Dzięki tej rządowej usłudze można spłacić różnorodne zobowiązania, takie jak podatek od nieruchomości, opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi lub podatek rolny bądź leśny. Warto jednak mieć na uwadze, że dostępność niektórych usług może różnić się w zależności od konkretnego miasta.