Kulinarne święto na Placu Wolności: Festiwal Food Trucków w Włocławku

Przełom marca przyniesie wyjątkową okazję dla miłośników kulinarnych podróży. Sezon foodtruckowy rozpoczyna się w Włocławku, gdzie 23 i 24 marca na Placu Wolności pojawią się popularne food trucki. Wydarzenie to zapowiada niezapomniane doznania dla podniebienia.

Festiwal Smaków Food Trucków, będący częścią Jarmarku Wielkanocnego, umożliwi mieszkańcom Włocławka oraz odwiedzającym miasto degustację dan z różnych stron globu. Mobilne restauracje przygotują potrawy reprezentujące kuchnię takich krajów jak Gruzja, Tajlandia, Meksyk, Węgry czy Belgia. Czyż to nie brzmi jak prawdziwa kulinarna podróż?

Orientalne potrawy znajdą swoje miejsce w menu festiwalu. Podawane będzie pad thai – danie z wołowiną, kurczakiem, krewetkami lub tofu. Kuchnia gruzińska również będzie reprezentowana – chaczapuri, chinkali czy placek lobiani i szaszłyki z pewnością przyciągną smakoszy. Kuchnia meksykańska i amerykańska także będzie obecna na festiwalu, oferując soczyste tacos, aromatyczne burrito czy typowe dla street foodu burgery wołowe i corn dogi.

Na deser zaserwowane zostaną hiszpańskie pączki churros, węgierskie ciastka kominkowe, a także amerykańskie donuts. Cała lista dostępnych food trucków będzie dostępna na stronie wydarzenia.

Jednak Festiwal Smaków Food Trucków to nie tylko degustacja, ale również doskonała okazja do spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi. Organizatorzy zaplanowali grę terenową z atrakcyjnymi nagrodami oraz wybór najsmaczniejszego food trucka, na który głosować będzie można wrzucając kupon do specjalnej skrzyneczki.

Podczas festiwalu odwiedzający będą mogli odpocząć w strefie chill ze leżaczkami i delektować atmosferą wydarzenia. Na bieżąco informacje o przybywających food truckach oraz konkursach będą pojawiać się na Facebooku wydarzenia – X Festiwal Smaków Food Trucków we Włocławku.

Festiwal jest otwarty dla wszystkich, a wstęp jest bezpłatny. Wydarzenie rozpocznie się 23 marca o godzinie 10:00 i potrwa do 21:00. Następnego dnia drzwi festiwalu otworzą się ponownie o godz. 10:00, a zakończenie przewidziane jest na godz. 20:00. Miejsce festiwalu to Plac Wolności we Włocławku.