Utrudnienia komunikacyjne we Włocławku w związku z pracami ciepłowniczymi na ulicach Żytniej i Polnej

W marcu, mieszkańcy Włocławka mogą spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym na odcinkach ulic Żytniej i Polnej. Przez około dwa tygodnie, części tych arterii komunikacyjnych będą nieprzejezdne. To wszystko jest wynikiem planowanych prac ciepłowniczych, których celem jest podłączenie do sieci ciepłowniczej nowo budowanego bloku mieszkalnego.

Urzędnicy z Włocławka informują, że prace mają ruszyć w wtorek, 12 marca. Zadaniem wykonawcy będzie stworzenie odcinka sieci ciepłowniczej oraz przygotowanie przyłącza cieplnego dla nowego budynku wielorodzinnego znajdującego się przy ulicy Żytniej. Prace będą realizowane zarówno w pasie drogowym obu wspomnianych ulic, jak i bezpośrednio na terenie oraz wewnątrz budowanego obiektu.

Dzięki tej inwestycji Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, przyszli mieszkańcy bloku będą mieli dostęp do ciepła systemowego. Jednak, jak zaznaczają urzędnicy, realizacja przedsięwzięcia wiąże się z pewnymi utrudnieniami dla użytkowników dróg. Zarówno ulica Polna (w rejonie warsztatów Zespołu Szkół Samochodowych), jak i ulica Żytnia (w okolicy skrzyżowania z ulicą Polną) będą nieprzejezdne przez czas trwania robót.

Prace mają zakończyć się 29 marca, więc do tego dnia mieszkańcy powinni liczyć się z występowaniem utrudnień w ruchu drogowym na wspomnianych odcinkach.