Marzec 2024 – czas na Włocławskie Targi Edukacyjne!

W dniach od 7 do 8 marca 2024 roku, we Włocławku planowane jest wyjątkowe wydarzenie edukacyjne. Wydarzenie to jest efektem współpracy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Włocławka. Chodzi tu o dwudniowe Włocławskie Targi Edukacyjne, skierowane do uczniów szkół podstawowych, licealistów, studentów techników oraz uczniów szkół branżowych.

W pierwszym dniu targów, czyli 7 marca (czwartek), między godziną 9:00 a 13:00, prezentować swoją ofertę edukacyjną będą wszystkie włocławskie szkoły ponadpodstawowe – zarówno te publiczne, jak i prywatne. Nie zabraknie też instytucji, które skupiają swoją działalność na wsparciu młodzieży. Drugi dzień targów, 8 marca (piątek), też zapowiada się intensywnie. Między 9:30 a 13:00 swoje propozycje przedstawią uczelnie wyższe oraz szkoły policealne. Poza tym, pojawią się także instytucje oferujące miejsca pracy.

W tym roku organizatorzy postanowili wprowadzić do programu dodatkowy element – promocję aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Dlatego też, w trakcie trwania targów odbędą się pokazy sportowe przeprowadzone przez uczniów zrzeszonych we Włocławskim Szkolnym Związku Sportowym.