Włocławek w hołdzie Żołnierzom Wyklętym: piknik militarny z strzelaniem i wystawami

Wielbiciele militariów zgromadzą się na włocławskiej strzelnicy już w najbliższą sobotę, 2 marca. Impreza ma charakter upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych poprzez atrakcje takie jak strzelanie z broni, ekspozycje oraz szkolenia.

Jednostka Strzelecka 4051 Włocławek ma zaszczyt zaprosić wszystkich na wojskowy piknik, organizowany na cześć Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, jaki przypada na 1 marca. Wydarzenie odbędzie się dzień później – w sobotę, 2 marca i potrwa od godziny 9:00 do 13:00. Miejsce zgromadzenia to sportowo-myśliwska strzelnica PZŁ we Włocławku.

Sobota jest idealnym dniem dla wszystkich miłośników strzelectwa, którzy będą mieli możliwość wypróbowania swoich umiejętności na strzelnicy. Będą mogli skorzystać również z opcji strzelania z różnych typów broni palnej.

Warto jednak podkreślić, że strzelanie jest jedyną płatną atrakcją tego dnia, a ceny są zgodne z cennikiem jednostki strzeleckiej. Zwracamy uwagę, że płatności będą przyjmowane tylko gotówką.

Impreza nie kończy się jednak na strzelaniu. W programie przewidziano także wystawę sprzętu wojskowego dedykowaną miłośnikom militariów. Ponadto, uczestnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnego szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz wysokościowego, które obejmuje zjazd na linach.

Zaszczyt organizacji pikniku został wesprzeć finansowo przez Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki. Wejście na imprezę jest darmowe, jednak podczas pikniku odbędzie się zbiórka funduszy na leczenie 10-letniego Antosia Jaskólskiego, który walczy z białaczką limfoblastyczną.