Rekordowa liczba mandatów za nadmierną prędkość we Włocławku i okolicach podczas ogólnopolskiej akcji "Prędkość"

Podczas ostatniej akcji „Prędkość”, przeprowadzanej w całym kraju, funkcjonariusze Policji z Włocławka dbali o przestrzeganie limitów prędkości na drogach regionu. Na terenie miasta i powiatu, aż ponad 100 kierowców zostało przyłapanych na łamaniu tego właśnie przepisu.

Akcja była realizowana w piątek (19.04), a stróże prawa z Włocławka przez cały dzień kontrolowali, czy kierujący pojazdami dostosowują się do obowiązujących przepisów dotyczących prędkości. Podczas trwania akcji, policja przeprowadziła 125 kontroli pojazdów i wykryła 104 przypadki naruszenia limitu prędkości.

Jeden z incydentów miał szczególnie poważne konsekwencje – 50-letnia kobieta, kierująca samochodem marki hyundai, straciła prawo jazdy na okres trzy miesięcy. Jak informuje sierż. szt. Tomasz Tomaszewski z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku, kobieta przekroczyła prędkość o 52 km/h, jadąc 102 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje limit 50 km/h. Nałożono na nią również mandat w wysokości 1500 zł.

Ogólnopolska akcja „Prędkość” nie była jedynie lokalnym przedsięwzięciem. Była to część większych działań o zasięgu międzynarodowym, będących inicjatywą koordynowaną przez Europejską Organizację Ruchu Drogowego – ROADPOL.