MPEC we Włocławku planuje budowę nowej instalacji fotowoltaicznej o mocy 49kW

26-04-2024, budynek Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (MPEC) we Włocławku stał się areną ważnego wydarzenia. Postępowanie przetargowe na budowę kolejnej instalacji fotowoltaicznej zakończyło się powodzeniem i firma nabrała pełnych praw do realizacji tego ambitnego projektu. Następna instalacja, o mocy aż 49kW, nie będzie schowana od oczu przechodniów – znajdzie swoje miejsce tuż za portiernią i parkingiem, zlokalizowanymi przed obszarem Ciepłowni przy ulicy Teligi 1.

Konstrukcja nowej instalacji będzie zbliżona do tej, która jest obecnie montowana na dachu budynku biurowego. Jej moc wyniesie 32kW i będzie tworzona z takich samych paneli fotowoltaicznych o mocy co najmniej 450W. Panele te będą wykorzystywały ogniwa monokrystaliczne, co gwarantuje ich efektywność i trwałość. Główna różnica pomiędzy tymi dwiema instalacjami tkwi w sposobie ich posadowienia – konstrukcja wsporcza paneli nowego układu fotowoltaicznego zostanie zamontowana bezpośrednio na ziemi, w obrębie niezabudowanej nieruchomości.

Co do harmonogramu inwestycji, planowany termin jej ukończenia to koniec sierpnia 2024 roku. Przedsiębiorstwo wyznaczyło sobie ambitny cel, ale dzięki doświadczeniu i profesjonalizmowi jest pewne jego realizacji.