Poświąteczne działania "Trzeźwy Kierujący" na terenie Włocławka i powiatu – zatrzymano pięciu nietrzeźwych kierowców

Wtorek po świętach stał pod znakiem działań „TRZEŹWY KIERUJĄCY”, które przeprowadzane były przez policjantów z Włocławka na obszarze całego powiatu. Głównym celem akcji było wykrywanie i eliminowanie z ruchu drogowego osób, które pod wpływem alkoholu decydują się na kierowanie pojazdami. Niestety, mimo apele o rozwagę, nie brakowało takich, którzy ignorując przepisy, stanowili zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Akcja przeprowadzona 02.04.2024, zaowocowała zatrzymaniem pięciu osobom kierującym pojazdami pod wpływem alkoholu. Wśród nich dwóch mężczyzn prowadziło pojazdy mechaniczne, natomiast trzej inni jechali na rowerach.

Podczas kontroli trzeźwości, przeprowadzonych wśród 1757 kierowców, policjanci zidentyfikowali dwóch, którzy prowadzili swoje pojazdy będąc nietrzeźwi. Teraz czeka ich odpowiedzialność przed sądem. Pierwszy z nich, 38-letni mężczyzna prowadzący citroena, został zatrzymany około godziny 10 na ulicy Kościuszki w Kowalu. Wykonane badanie trzeźwości wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu.

Drugiego z nietrzeźwych kierowców, 63-latka jadącego pojazdem marki VW, funkcjonariusze zatrzymali na ulicy Jana Pawła II we Włocławku, dzięki informacji od świadka. Mężczyzna podjechał pod sklep i według świadka mógł być pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło to – wykazało aż 3,6 promila alkoholu w jego organizmie.

Obaj kierowcy teraz będą musieli odpowiadać przed sądem za swoje nieodpowiedzialne postępowanie. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do trzech lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Z kolei trzech rowerzystów, którzy również byli pod wpływem alkoholu, zostało zatrzymanych na drogach powiatu włocławskiego. Dwoje z nich, w wieku 40 i 53 lat, jechali rowerami będąc po spożyciu alkoholu. Za ten czyn zostali ukarani mandatem w wysokości tysiąca złotych każdy. Trzeci rowerzysta, 44-letni mężczyzna, u którego badanie trzeźwości wykazało ponad 0,6 promila alkoholu, otrzymał mandat karny w wysokości dwóch i pół tysiąca złotych.

Niewątpliwie, to nie koniec akcji mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach. Tego typu działania będą kontynuowane regularnie, w różnych miejscach i o różnych porach dnia i nocy. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.