Rozpoczęcie Zielonej Rewolucji we Włocławku dzięki współpracy Fundacji Ładowarka i Kongresu Ruchów Miejskich

Z inicjatywy Fundacji Ładowarka oraz Kongresu Ruchów Miejskich, po serii intensywnych warsztatów, szkoleń oraz spotkań, we Włocławku nastał czas na Zieloną Rewolucję. Ta rewolucja ma objawić się w postaci cyklu edukacyjnych warsztatów, skierowanych do dzieci oraz dorosłych, związanych z tematyką ekologiczną i społeczno-energetyczną. Planowane są także spotkania z ekspertami od transformacji energetycznej oraz dyskusje na temat polityk energetycznych stosowanych w ośrodkach miejskich.

Pierwsze z tych warsztatów rozpocznie się już dzisiaj, w kawiarni „Śródmieście Cafe”, mieszczącej się przy ulicy 3 Maja 18 we Włocławku.

12 kwietnia 2024 roku o godzinie 10:00 odbędzie się warsztat dla grupy zorganizowanej pod tytułem „Owady budzą się wiosną”, podczas którego uczestnicy będą mieli okazję skonstruować pszczółkę z różnego rodzaju materiałów odpadowych. To samo wydarzenie, lecz tym razem skupione na konstruowaniu motylka, odbędzie się tego samego dnia o godzinie 11:30.

19 kwietnia 2024 roku o godzinie 11:00 zaplanowano warsztat dla dorosłych i seniorów „Sadzimy krzewy na naszym podwórzu”, podczas którego uczestnicy będą mogli wziąć udział w pracach ogrodniczych na partycypacyjnym podwórku przy ulicy 3 Maja 18.

A 25 kwietnia 2024 roku o 15:30 odbędzie się warsztat dla dzieci z rodzicami i opiekunami pt. „Budujemy pociągi, jakich nie zna świat!”.