Trzynaście osobistości świata teatru uhonorowanych nagrodami w dniu dedykowanym tej sztuce

Na kujawsko-pomorskiej scenie teatralnej, trzynaście osób, które zasłużyły się dla rozwoju teatru, zostało docenionych nagrodami marszałka województwa. Wyróżnienia zostały wręczone podczas uroczystej ceremonii, którą zorganizowano z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Laureaci otrzymali swoje nagrody z rąk Piotra Całbeckiego, marszałka województwa, oraz Zbigniewa Ostrowskiego, wicemarszałka.

Podczas wydarzenia, marszałek Piotr Całbecki podkreślił, że te nagrody są sposobem na uznanie zaangażowania i wkładu tych osób w tworzenie i rozwijanie sceny artystycznej na naszym terenie. Ceniąc ich wkład w teatr, stwierdził: „To dzięki nim teatr żyje, komentuje i tłumaczy świat, zabierając głos w najważniejszych kwestiach”.

Wśród laureatów znaleźli się: Karolina Lipińska i Jerzy Pożarowski z Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy, Katarzyna Kłaczek z Teatru Kameralny w Bydgoszczy, Marcin Łapiński z Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu. Nagrody otrzymali również Ada Dec, Islam Gaytamirov, Barbara Poczwardowska i Paweł Tchórzelski z Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu. Wyróżnieni zostali także Magdalena Kaczmarek i Krzysztof Kardas z Kujawsko-Pomorskiego Teatru Muzycznego w Toruniu, Sławomir Marks i Jacek Pietruski z Teatru „Baj Pomorski” w Toruniu oraz Danuta Mejer z Teatru Impresaryjnego im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku.

Ostatnią częścią uroczystości było przedstawienie najnowszego spektaklu Teatru im. Wilama Horzycy – „Udręka życia”, wyreżyserowanego przez Evę Rysovą.