Włocławski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego inwestuje w nowy motocykl dla kandydatów na prawo jazdy

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego (WORD) we Włocławku dokonał właśnie zakupu nowego pojazdu, który będzie wykorzystywany podczas praktycznych egzaminów na prawo jazdy. Osoby, które zamierzają uzyskać uprawnienia kategorii A1, będą miały możliwość przetestowania swoich umiejętności za pomocą nowoczesnego jednośladu.

Nowo nabyty sprzęt to motocykl marki YAMAHA MT-125. Zakup tego pojazdu był konieczny, gdyż poprzedni motocykl, służący do zdawania egzaminów, po 12 latach użytkowania stał się przestarzały. Jak tłumaczy Marek Stelmasik, dyrektor włocławskiego WORD, stary jednoślad nie był wyposażony w system ABS, który jest standardem w nowocześniejszych modelach. Często kursanci mieli problemy z hamowaniem, co prowadziło do niebezpiecznych sytuacji i upadków.

Zakupiony pojazd spełnia najwyższe standardy jakości. Przede wszystkim jest zgodny z normą emisji spalin EURO 5. Motocykl ma 4-suwowy, jednocylindrowy silnik o pojemności 125 cm3. Co więcej, jest chłodzony cieczą, wyposażony w oświetlenie LED i specjalne ochraniacze chroniące przed upadkiem – tzw. gmole.

YAMAHA MT-125, wyprodukowana w 2024 roku, kosztowała WORD około 24,5 tysiąca złotych. Jest to inwestycja w bezpieczeństwo i komfort przyszłych kierowców, którzy będą zdawać egzamin na prawo jazdy kategorii A1.