"Browar B." Centrum Kultury dołącza do beneficjentów programu Kultura Dostępna

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego poinformowało o definitywnych rezultatach programu Kultura Dostępna na bieżący rok. Na liście 110 instytucji, które otrzymały wsparcie, znalazło się Centrum Kultury „Browar B.”, które uzyskało fundusze na realizację swoich projektów.

W ramach działań programu „Każdy inny – wszyscy równi”, planowane jest przeprowadzenie regularnych warsztatów artystycznych dla osób z niepełnosprawnościami. Warsztaty będą zawierały elementy muzykoterapii, choreoterapii, teatroterapii i ekspresji plastycznej. Są one skierowane szczególnie do osób z niepełnosprawnością intelektualną, spektrum autyzmu oraz osób niedowidzących. Również osoby opiekujące się osobami niepełnosprawnymi oraz seniorzy będą mogli skorzystać z warsztatów.

Dodatkowo, w ramach tego samego projektu, przewidziane są również warsztaty sensybilizacyjne dla personelu Centrum Kultury. Planowana jest także organizacja różnorodnych wydarzeń angażujących społeczność lokalną, takich jak wycieczki, spotkania z inspirującymi osobami czy wystawy prac uczestników warsztatów.

Nabór do projektu ruszy w najbliższym czasie, dając szansę na udział w tych unikalnych działaniach społeczno-kulturalnych.