Tragiczne zderzenie na skrzyżowaniu w Włocławku – dwie osoby pod opieką medyczną

W wyniku poważnego zdarzenia drogowego, które miało miejsce na skrzyżowaniu osiedla Zazamcze we Włocławku, dwie osoby zostały przewiezione karetkami pogotowia. To tam doszło do tragicznego zderzenia dwóch samochodów osobowych – marki BMW oraz Volkswagen.

Zgłoszenie o niebezpiecznym incydencie wpłynęło do służb ratunkowych we wtorek, 14 maja, około godziny 15:20. Zderzenie miało miejsce na krytycznym punkcie skrzyżowania ulic Wysokiej i Rolnej. W wyniku zdarzenia, dwa pojazdy znalazły się w bezpośredniej konfrontacji. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że przyczyną zdarzenia było nieuwzględnienie pierwszeństwa przejazdu.

Siła uderzenia była na tyle duża, że volkswagen został wyrzucony z trasy i wjechał w krzewy, które rosną obok jednostki Straży Pożarnej znajdującej się przy ulicy Rolnej. Na szczęście, ogrodzenie budynku nie odniosło uszkodzeń.

Zarówno kierowca jak i pasażer wymienionych pojazdów obecnie znajdują się pod opieką ratowników medycznych wewnątrz karetek pogotowia. Przeprowadzane są na nich niezbędne procedury medyczne i badania.

W wyniku zdarzenia, ruch drogowy został znacząco utrudniony. Kierowcy mogą jedynie zwolnić, omijając miejsce wypadku. Niemożliwe jest natomiast skręcenie w ulicę Rolną czy wyjazd z niej.