Operacja "Prędkość" w Włocławku: Dwa prawo jazdy zatrzymane i 162 auta skontrolowane

Siły policyjne z Włocławka przyłączyły się do krajowej kampanii kontrolno-prewencyjnej o nazwie „PRĘDKOŚĆ”. Głównym celem tych działań było wymuszanie na kierowcach przestrzegania ograniczeń prędkości oraz eliminowanie tak zwanych „piratów drogowych” z ruchu.

Podczas operacji, która miała miejsce w piątek, 17 maja, służby mundurowe z Włocławka dokonały kontroli 162 pojazdów. Funkcjonariusze podjęli środki przeciwko tym kierowcom, którzy zignorowali przepisy ruchu drogowego. Dwa przypadki były na tyle poważne, że zakończyły się konfiskatą prawa jazdy, gdyż prowadzący przekroczyli znacznie dozwolone limity prędkości w terenie zabudowanym – informuje nadkomisarz Joanna Seligowska-Ostatek, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Pierwsze zatrzymanie miało miejsce przed południem w miejscowości Dobra Wola (gmina Włocławek). Policjanci odnotowali, że 40-letni kierowca kia jechał z prędkością przekraczającą o 57 km/h ustalone ograniczenie.

Kolejny incydent zarejestrowano tego samego dnia około godziny 20:00 w Szpetalu Górnym (gmina Fabianki), gdzie funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali 22-latka kierującego mazdą. Młody mężczyzna przekroczył limit prędkości o 56 km/h.

W wyniku tych naruszeń, policjanci nałożyli na każdego z kierowców grzywnę w wysokości 1 500 zł w formie mandatu. Dodatkowo, na ich kontach pojawiło się po 13 punktów karnych – wyjaśnia Seligowska-Ostatek.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, obaj kierowcy zostali pozbawieni praw jazdy na okres trzech miesięcy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.