Młody kierowca pędził z prędkością blisko 200 km/h – mandat i punkty karne za przekroczenie prędkości

W Radziejowie funkcjonariusze policji dopadli 18-letniego mężczyznę, który jechał swoim samochodem znacznie szybciej od dozwolonego limitu prędkości. Złamał on przepisy ruchu drogowego, poruszając się z prędkością przekraczającą limit o niemal 100 km/h.

Patrol z wydziału ruchu drogowego w Radziejowie zatrzymał dla kontroli volkswagena, który jechał zauważalnie szybciej niż pozostałe pojazdy. Za kierownicą siedział 18-letni obywatel powiatu konińskiego, który osiągnął prędkość 189 km/h, mimo że na tym odcinku drogi obowiązywało ograniczenie do 90 km/h.

Zebrano informacje na temat kierowcy, które potwierdziły, że jest to osoba niedawno uprawniona do prowadzenia pojazdów. Jak ustalili policjanci, prawo jazdy posiadał zaledwie od kilku miesięcy – informuje asp. sztab. Marcin Krasucki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie, młody kierowca zapłacił wysoką cenę. Za przekroczenie dozwolonej prędkości został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych oraz otrzymał 15 punktów karnych.