Włocławek będzie miał swoją pierwszą całodobową aptekę do końca roku

Jeszcze przed końcem bieżącego roku, mieszkańcy Włocławka będą mieli dostęp do apteki czynnej przez całą dobę. Prezydent miasta, Krzysztof Kukucki, poinformował o złożeniu podpisów na odpowiednich dokumentach, które umożliwią otwarcie takiego punktu.

Całodobowa apteka ma rozpocząć działalność od początku listopada w Włocławku. Prezydent Kukucki zapowiedział, że apteka zostanie zlokalizowana przy ulicy Kaliskiej.

Informacje portalu Dzień Dobry Włocławek wskazują, że apteka znajdować się będzie pod adresem Kaliska 104A. Oznacza to, że nowy punkt lekarski będzie działał w budynku przychodni Miejskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włocławku.

Wcześniej przez lata słyszeliśmy od mieszkańców Włocławka, że jest to niemożliwe, że miasto ma związane ręce w tej kwestii. Jednakże, potrzeba było tylko 1,5 miesiąca na podpisanie aneksu do umowy, dzięki której najpóźniej od 2 listopada apteka miejska będzie czynna przez całą dobę. Znaczy to, że mieszkańcy nie będą już musieli jeździć do Torunia w nocy, aby zakupić leki na receptę – oznajmił prezydent Włocławka, Krzysztof Kukucki, podczas specjalnej konferencji prasowej.

Prezydent Włocławka odniósł się również do czasów prezydentury Marka Wojtkowskiego, podczas których nie udało się uruchomić apteki całodobowej. Ostatni punkt tego typu był czynny w 2020 roku przy ulicy Wiejskiej, ale właściciel zdecydował się zrezygnować z dyżurów nocnych.

Kukucki podkreślił, że otwarcie apteki całodobowej było jednym z założeń jego programu wyborczego. Przekazał, że potrzebne było jedynie 1,5 miesiąca na realizację tego projektu i doprowadzenie do podpisania umowy.

Sama umowa będzie obowiązywać przez najbliższe 10 lat, aż do 2034 roku. Obecnie właściciel apteki skupia się na kompletowaniu swojego zespołu.