Szczegółowe ustalenia w sprawie tragicznego wypadku na autostradzie A1 pod Włocławkiem

Pod nadzorem prokuratury, policyjne siły pracują nad wyjaśnieniem szczegółów zdarzenia drogowego, które miało miejsce w poniedziałek 3 czerwca, na autostradzie A1 w pobliżu Włocławka. W wyniku tego tragicznego zdarzenia, pasażerka samochodu osobowego marki BMW straciła życie na miejscu, kiedy to pojazd ten stracił kontrolę i przewrócił się na dach.

Do nieszczęśliwego incydentu doszło około godziny 17:00, nieopodal miejscowości Sarnówek (gmina Lubanie), na odcinku autostrady A1 prowadzącym do Łodzi.

Zestawienie początkowych ustaleń w sprawie tragicznego wypadku zakończyło się ustaleniem przez policję prawdopodobnej przyczyny zdarzenia. Jak wyjaśnia sierżant sztabowy Tomasz Tomaszewski z włocławskiej komendy policji, kierowca BMW, 56-letni mężczyzna, prawdopodobnie nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych – padającego deszczu – co doprowadziło do utraty kontroli nad pojazdem i wyjechania na pobocze, gdzie samochód przewrócił się i zatrzymał na polu uprawnym. Do najbardziej tragicznego skutku wypadku doszło jednak w momencie, kiedy na miejscu zdarzenia zmarła 80-letnia pasażerka.

Kierowca oraz druga pasażerka zostali przewiezieni do szpitali w Bydgoszczy oraz Włocławku. Policjanci pod nadzorem prokuratury, przy współpracy z biegłym w dziedzinie wypadków drogowych, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i zgromadzili dowody.

Kierowcy została pobrana krew do badań alkotestowych. Dalsze dochodzenie ma na celu pełne ustalenie okoliczności oraz dokładnej przyczyny wypadku.

Autorzy raportów zdecydowanie apelują do kierowców o zachowanie ostrożności, monitorowanie sytuacji na drodze i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach, które mogą drastycznie się zmieniać. Policja nakłania również do unikania pośpiechu oraz częstszego zdejmowania stopy „z gazu”, aby w razie konieczności było więcej czasu na podjęcie odpowiednich manewrów.